wakacje-urlop

Spędzanie wakacji na polu namiotowym

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTkMFw7uhMIxnNxLZyaOIZQO_8cjKzubsQuoGEERwlS2oic3FSf

Pogoda na majówkę nie pozwala nam się specjalnie cieszyć z wolnego czasu. Ja nie lubię chłodu, więc specjalnie nie korzystam z atrakcji na dworze. Zacząłem się już zastanawiać, jakby tu spędzić wakacje. I postanowiłem, że pojadę do Grecji. Nie lubię dużo wydawać na wyjazdy, więc spędzę wakacje na pewno na polu namiotowym.Camper czy namiot?

Pierwszą kwestią, jakiej jeszcze nie rozstrzygnąłem jest to, czy pojechać na wakacje z namiotem czy z camperem. Mam znajomego, który bardzo chętnie pożyczy mi campera, więc mogę założyć, że nic nie zapłacę za samo jego wypożyczenie. Jednak na polu namiotowym już będę musiał zapłacić o wiele więcej.


Plusy namiotu

Rozbicie namiotu kosztuje o wiele mniej. Sama także podróż samochodem z namiotem jest tańsza, gdyż samochód spala o wiele mniej paliwa niż camper. Nie koniecznie jest się także ograniczonym przestrzenią, gdyż można kupić bardzo duży namiot, w którym nawet będzie możliwe chodzenie na stojąco.Minusy namiotów

Jakiejkolwiek nieprzemakalności nie miałby wasz namiot, to i tak w czasie ulewy i burzy może wam przemoknąć. Niekorzystne jest także rozbicie namiotu na zboczu górki, gdyż jeśli będzie padał deszcz, to woda będzie wam spływała wprost do namiotu. Namiotu nie da się także zamknąć, więc może się wam zdarzyć kradzież waszych rzeczy.Plusy campera

W camperze czujesz się jak w małym domku. Masz czasem nawet własną łazienkę i kuchnię. Camper zapewnia ci większą ochronę przed deszczem, a z drugiej strony możesz się szybko przemieścić z jednego pola maniotowego na drugie - namiot musisz złożyć, a camperem po prostu odjechać.


Minusy camperów

Spanie w nich często jest o wiele mniej wygodne niż spanie w namiocie. Jest tam dość ciasno i mało wygodnie, jeśli spędza się wakacje na przykład w czteroosobową rodzinę bądź ekipę znajomych. Tak jak już wcześniej nadmieniłem, camper zużywa więcej paliwa i na polu namiotowym należy uiścić wyższą opłatę za pobyt niż w przypadku rozbicia namiotu. No i wybierając się camperem, jesteście raczej uziemieni - nie można nim podróżować z miejsca na miejsce, bez rezygnowania ze swojego miejsca na polu namiotowym.

A co wy byście wybrali na moim miejscu? Doradzicie mi?