wakacje-urlop

Co można robić w maju nad jeziorem?


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRq5-ylKBofsdCkbyi2RRa7sdCaM3vxVHISkY30Jh1TquQ8j_yLkg
Witam was. Dzisiaj wspólnie zastanowimy się, co można robić nad jeziorem na majówkę. Woda nie zdążyła się jeszcze nagrzać, więc pływanie odpada. I dla niektórych wyjazd nad jeziora także odpada, bo spędzanie czasu nad akwenem wodnym kojarzy się im wyłącznie z pływaniem. Jednak można także podejmować inne aktywności. Jakie?

Jazda rowerem

Wokół jezior zwykle znajdują się lasy. A w lasach poprowadzone są ścieżki i szlaki turystyczne. Można je przebyć piechotą, ale fajniej jest zwiedzić je rowerem. Dlaczego fajniej?

Rowerem szybciej pokonasz dany dystans i relatywnie mniej się zmęczysz. Na rower możesz także założyć koszyczek, do którego wstawisz ekwipunek na piknik. Nie będziesz tego wszystkiego musiał nosić na plecach, dzięki czemu będziesz w większym stopniu korzystał z widoków leśnej natury.

Łowienie ryb

Bardzo często nad jeziorami, w których można pływać, można także łowić ryby. Pamiętaj tylko, że musisz mieć ważną kartę wędkarską, jeśli chcesz legalnie łowić ryby. Jeśli jej nie będziesz posiadać, a skontroluje cię policja czy straż miejska / gminna, możesz zapłacić grzywnę.

Grillowanie

Jak już uda ci się złowić fajną rybkę, możesz przyrządzić ją na ognisku bądź na grillu. Pamiętam, że kilka lat temu co niektóre ośrodki organizowały wieczorki zapoznawcze dla swoich gości. Szef ośrodka udostępniał grilla, a goście mogli przy nim biesiadować i poznawać się. Jeśli na twoim ośrodku taka inicjatywna nie wyjdzie ze strony szefa ośrodka, sam możesz podjąć się jej organizacji. Ludzie lubią poznawać nowe osoby, ale boją się wejść w pierwszy kontakt.